24 Shtator 2021

Sot mbyllet për qarkullim rruga Prizren - Prevallë

Prishtinë, 2 korrik - Ministria e Infrastrukturës ka njoftur qytetarët e Republikës së Kosovës, se një pjesë e rrugës rajonale R-115 Prizren - Prevallë, nga fshati Gornje Sello deri në Prevallë, do të jetë sot e mbyllur për qarkullim të të gjitha automjeteve.

Mbyllja e këtij aksi rrugor sips ministrisë po bëhet me qëllim të evitimit të rrezikut nga rrëshqitjet e vazhdueshme të dheut dhe gurëve.

Ministria ka lutur të gjithë qytetarët që të udhëtojnë për në këtë destinacion nga rrugët e tjera ekzistuese. 

Ministria e Infrastrukturës dhe organet e tjera kompetente janë duke u marrë me analizimin e situatës në këtë rrugë dhe për çdo zhvillim, qytetarët do të njoftohen me kohë. 

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)