24 Tetor 2021

Nisin punimet në asfaltimin e segmentit Brezovicë - Prevallë

Prishtinë, 26 prill - Ministria e Infrastrukturës dhe Ambientit (MIA) ka bërë të ditur se janë duke u zhvilluar punimet në asfaltimin e segmentit Brezovicë - Prevallë.

Për këtë arsye MIA njofton se gjatë kësaj përiudhe ndalohet qarkullimi i të gjitha automjeteve në trafikun rrugorë.

Kjo ndales e komunikacionit bëhet për shkak të asfaltimit të kësaj rruge në këtë pjesë.

Gjatë kësaj kohe qarkullimi i automjeteve është i ndërprerë terësisht. Punimet do të vazhdojnë deri me 2 maj 2020.

MIA kërkon mirëkuptim nga ana e pjesëmarrësve në komunikacion.

 

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 Tetor 2021 - Shoqata për Teknologji të Informacionit dhe Komunikimit të Kosovës - STIKK organizon diten e dytë të edicionit te 10-të të festivalit të teknologjisë “KosICT”. (Ambientet e “ITP Park” në Prizren, ora 10:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës. (Selia e KQZ-së, ora 11:00)

- Shfaqet video programi "Pranverë e përhershme, behar i vonuar" nga Protocinema në bashkëpunim me Fondacionin Lumbardhi. (Kino Lumbardhi, ora 12:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me ministrin e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku do të vizitojnë Kinemanë e parë të Prizrenit, ku ka filluar projekti i restaurimit të kësaj ndërtese. (Objekti i kinemasë së vjetër të Prizrenit në afërsi të zyreve të shoqatës Esnaf, ora 12:00)

- Mbahet dita e dytë e edicionit te tretë te festivalit Lahuta, Okarina Polifionia. (Ambientet e Qendrës për zhvillimin e kultures tradicionale në Prishtinë, Rruga Xheladin Hana nr. 98, ora 15:00)