25 Shtator 2021

Komuna e Prishtinës instalon mbushësit elektrik për automjete pa pagesë

Prishtinë, 23 korrik - Komuna e Prishtinës ka njoftuar se në vazhdën e përpjekjeve për të mbrojtur ambientin në kryeqytet, bëhet komuna e parë në Kosovë që instalon mbushësit elektrik për automjete, pa pagesë.

Më ketë rast kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti dhe Nënkryetari  Muhedin Nushi, do të marrin pjesë në inaugurimin e instalimit të tre mbushësve elektrik për vetura, në hapësirën e “Prishtina Parking” mbrapa pallatit të Rinisë, duke nisur nga ora 8:45.

Me rastin e inaugurimit do të ketë një fjalë rasti.

Ky  investim u mundësua në bashkëpunim me ProCredit Bank Kosova, ndërsa në inaugurimin e së premtes pritet të marrë pjesë edhe një delegacion nga ProCredit Bank në Gjermani.

Kalendari

Ngjarjet e datës 25 Shtator 2021

- Federata e Pingpongut organizon 3 xhirot e radhës në ligën e juniorëve dhe 1 xhiro në ligen e junioreve ku do te mbahet ndeshja ndërmjet ‘Ahmet Hoxha MK’ vs ‘Lidhja e Prizrenit’. (SHMU Tefik Çanga në Ferizaj, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës dhe njëherësh kandidati për kryetar të Komunës nga Lëvizja Vetëvendosje! në Prizren, Mytaher Haskuka, do të vizitojë fshatin Nashec. (Oborri i shkollës së fshatit Nashec, ora 18:00)