03 Gusht 2021

Telekomunikacion

Tuneli i Kalimashit pritet të hapet me 15 maj

Prishtinë, 1 prill - Në hapje të Panairit të Turizmit që po mbahet në Prishtinë po prezentohen ofertat e Shqipërisë, Maqedonisë, si dhe ofertat e vendeve tjera përmes agjencive turistike. Në panairin e shtatë me rradhë organizuar... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)