06 Gusht 2021

Telekomunikacion

Përkrahet raporti i ART-së për vitin 2009

Prishtinë, 8 qershor - Raporti i Autoritetit Rregullator të Telekomunikacionit (ART) për vitin 2009, i shoqëruar me një aneks, ka marrë sot përkrahjen nga Komisioni për Ekonomi, Tregti, Industri, Energjetikë, Transport e Telekomunikacion, për... Lexo

“Boing” zgjeron biznesin në Azi

Singapur, 5 qershor - Kompania “Boing” dëshiron ta zgjerojë biznesin në mbrojtjen edhe jashtë kufijve të SHBA-ve, me qëllim që t'i kompensojë... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)