15 Tetor 2021

Telekomunikacion

Kalendari

Ngjarjet e datës 15 Tetor 2021

 - Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan organizon pritjen e studentëve të rinj. (Universiteti i Gjilanit, ora 9:30)

- Shoqata e të Verbërve të Kosovës në bashkëpunim me Zyrën për Qeverisje të Mirë-Zyra e Kryeminstrit organizojnë konferencë me rastin e Javës Ndërkombëtare të Shkopit të Bardhë. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P-38, ora 10:00)

 - Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në bashkëpunim me Institutin Demokraci për Zhvillim (D4D), organizojnë konferencën e përbashkët të gjashtë institucioneve me temën: “Bashkëpunimi ndërinstitucional për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor”. (Hotel Sirius, ora 10:00)

-  Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, në bashkë organizim me Ministrinë e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, Komunën e Prishtinës, OJQ-të mjedisore organizon shënimin e “Ditës Ndërkombëtare të Ecjes se Lirë në Natyrë”. (Peizazhi i mbrojtur i natyrës ”Gërmia”, ora 10:00)

 - Kandidati për Kryetar të Prishtinës, Uran Ismaili mban konferencë për media. (Plato në mes të Komunës së Prishtinës dhe Kuvendit të Kosoës, ora 10:30)

- Lëvizja FOL në bashkëpunim me Institutin e Prishtinës për Studime Politike si dhe me mbështetjen e Ambasadës Holandeze në Kosovë, organizon diskutimin tematik ku do të prezantohet niveli i përmbushjes së Planit të Punës së Qeverisë së Republikës së Kosovës për periudhën mars-shtator 2021. (Hotel Sirius, ora 11:00)

- Gjeneral Majori i Ushtrisë Italiane, Franco Federici do t'i dorëzojë Komandën e KFOR -it Gjeneral Majorit të Ushtrisë Hungareze, Ferenc Kajari. (Kampi Film City, shtabi i KFOR-it, ora 11:00)  

- Zëvendëskryeministër për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Besnik Bislimi prezanton Projektligjin për ratifikimin e “Amendamentit Nr. 1 të Marrëveshjes Financiare për IPA 2017, ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Bashkimit Evropian” para Komisioni për Integrim Evropian. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N-302, ora 11:00)

- Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci, do të mbajë konferencën e rregullt për medie. (Ndërtesa e MASHTI, ora 12:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të vizitojë shkollën “Hysen Rexhepi” ku do të dhurohet donacioni për pajisje teknologjike. (Prizren, ora 12:00)

- Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj do të merr pjesë në tubimin përmbyllëse të fushatës elektorale për zgjedhjet lokale në Prizreni. (Kompleksi i Lidhjes së Prizrenit, ora 14:00)   

 - Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj do të merr pjesë në tubimin përmbyllëse në Malishevë. (Restaurant 'Bimi 2', ora 16:00)