22 Janar 2022

Teknologji

UBT inauguron Qendrën e Teknologjisë 5G

Prishtinë, 9 nëntor - Universiteti për Biznes dhe Teknologji (UBT) organizon sot ceremoninë solemne të inaugurimit të Qendrës së Teknologjisë 5G, të njohur ndryshe si 5G Testbed, e para e këtij lloji në rajonin e Ballkanit Perëndimor. ... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 23 janar 2022

- Në kuadër të manifestimit “Flaka e Janarit” do të mbahet Festivali i dramës origjinale shqipe “Talia 2022”. (Teatri qytetit të Gjilanit, ora 18:00)