04 Gusht 2021

United do ofrojë 35 milionë paund për Villan

Manchester, 22 mars -  Sipas "Daily Star", Manchester United do të ofrojë 35 milionë paund për njërin prej sulmuesve më të vlerësuar në botën e futbollit, David Villan e Valencias.

Sir Alex Ferguson ka dërguar agjentët e tij që të vështrojnë nga afër sulmuesin spanjoll, në mënyrë që gjatë verës ai të transferohet dhe së bashku me Rooneyn të formojë dyshen më të rrezikshme në botë.

David Villa ka edhe katër vite kontratë me Valencian, por skuadra spanjolle po ka probleme financiare, të cilat mund të detyrojnë një shitje masive të lojtarëve gjatë verës.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Gusht 2021

- Bordi dhe menaxhmenti i NP KOSTT raporton para Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me organizmin e brendshëm dhe zbatimin e projekteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)