04 Shkurt 2023

Toni Kroos largohet nga ekipi kombëtar i Gjermanisë

Berlin, 2 korrik - Toni Kroos konfirmoi largimin e tij nga ekipi kombëtar i Gjermanisë në futboll pas eliminimit nga EURO 2020.

“Unë kisha vendosur për t’u larguar pas këtij turneu për një kohë të gjatë”, tha ai në mediat sociale.

Mesfushori 31-vjeçar shtoi se ai dëshiron të përqendrohet në karrierën e tij në Real Madrid në sezonet e ardhshme dhe se ai nuk do të marrë pjesë në Kupën Botërore 2022 në Katar.

Kroos ishte një pjesë e skuadrës gjermane fituese të Kupës Botërore në vitin 2014, kur ata mundën Argjentinën 1-0 në finalen në Rio de Janeiro.

Ai ka shënuar 17 gola që nga viti 2010 për kombëtaren.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)