18 Qershor 2021

Terry: Arsenali mund të fitojë Ligën Premier

Londër, 27 mars - Mbrojtësi i Chelseat, John Terry, ua ka tërhequrvërejtjen skuadrave të mëdha që të llogarisin si pretendent serioz përtitull skuadrën e Arsenalit në kohën kur gara për titull në LigënPremier është bërë më e ngushtë se kurrë.

Topçinjtë i kanë humbur të katër takimet ndaj Chelseat dhe ManchesterUnitedit këtë sezon, por sot ata janë shumë pranë stolisjes me titullin ekampionit në Ligën Premier.

“Kur i mposhtëm ata në nëntor ne ishim 11 pikë larg tyre dhe unë nuk i llogarita ata si pretendentë për titull. Por, duhet të jemi të drejtë dhe të marrim në shqyrtim skuadrën e re dhe lëndimet. Ata janë kundërshtarë të vështirë për skuadra të vogla, sidomos në Emirates”.

“Është fushë aq e madhe dhe mënyra se si luajnë ata, ua vështirëson lojën ekipeve të vogla. Ndaj ekipeve të mëdha ndodh që të humbasin, porse dallimi në mënyrën e lojës nuk është dhe aq i madh”, tha Terry.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Qershor 2021 - Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli do të vizitojnë banesat kolektive ku janë përfunduar punimet për renovimin e kulmeve, si dhe ku kanë filluar punimet për lyerjen e korridoreve. (Përballë Qendrës Sportive, ora 10:00)

- Anulohet -  Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë mban tryeza e radhës bashkëbisedim me Ministren e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli. (Zyrat e Odës Amerikane në Pejton, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve, Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, shefi i misionit të UNHCR, Erol Arduc, Drejtuesi i sektorit të bashkëpunimit nga Zyra e BE-së, Luigi Brusa, dhe Koordinatorja e OKB-së për Zhvillim, znj. Ulrika Richardsondo të zbulojn pllaken e përurimit të një pjese të sapo renovuar të Qendrës së Azilit, në Vranidoll të komunës së Prishtinës. (Qendra e Mbajtjes në Fshatin Vranidoll, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me nënkryetaren Memnuna Ajdini do të vizitojnë rajonin e Zhupës, ku do të shohin nga afër projektet e realizuara në këtë rajon. (Rajoni i Zhupës, ora 10:30)

- Kolegji Universum organizon një ligjeratë publike me Alain Le Roy - diplomat francez i cili ka qenë Zv. Sekretar i përgjithshëm i OKB-së, udhëheqës i gjitha operacioneve globale paqeruajtëse të OKB-së në botë, Ambasador i Francës dhe shumë poste tjera të rëndësishme. (Hapësirat e kolegjit Universum në kampusin e Lipjanit, ora 11:00)

- Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e planifikim hapësinor dhe Infrastrukturë shqyrton formimin e grupeve punuese për mbikëqyrjen e ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 13:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 13:00)

- Klubi i Basketbollit Sigal Prishtina mban në konferencë për shtyp rreth më të rejave të klubit. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve, ora 14:00)

- Prointegra organizon takim publik ''Kosova në lëvizje - Kontributi i diasporës''. (Online nëpërmjet ZOOM, ora 14:00)