04 Gusht 2021

Takim mes Mesit dhe Maradonës

Barcelonë, 22 mars - Seleksionuesi i përfaqësueses së Argjentinës në futboll, Diego Maradona, ka pasur një takim me futbollistin më të mirë në botë, Lionel Mesi, ku kanë është biseduar për gjasat e argjentinasve në kampionatin botëror që në qërshor të këtij viti do të mbahet në Afrikën e Jugut.

Sipas medieve spanjolle, temë kryesore ka qenë loja e Mesit në përfaqësuese, për shkak se futbollisti më i mirë botëror për momeëntin në fanellën e gauçosëve nuk po tregon lojën e njejtë sikur në Barcelonë.

Për të përmirësuar lojën e Mesit në përfaqësuesen e Argjentinës, trajneri Maradona ka liruar atë nga të gjitha detyrat defanzive.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021 - Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton propozim - vendimin e Qeverisë, për emërimin e Bordit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:30)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve mban mbledhjen e radhës në të cilen do të shqyrtohet dhe miratohen rekomandimet për certifikim të subjekteve politike. (Selia e KQZ-së, ora 13:30)

- Aleanca Kosovare e Bizneseve organizon hapjen solemne të Resortit të vetëm në Kosovë "Kështjella Dardanicum" me tradite te vjeter te modelit te shqiptareve te lashte ku paraqet kulturën dhe traditen tone kombetare dhe ky investim eshte bere nga bashkeatdhetaret tane nga Britania e Madhe qe kap vleren rreth 4 milion euro. (Fshatin Kukaj, ora 18:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)