31 Korrik 2021

Sergio Ramos largohet nga Real Madridi

Madrid, 17 qershor - Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos pas 16 vitesh është larguar nga klubi.

"Real Madrid CF njofton se sot, 17 qershor, në orën 12:30 do të mbahet një akt institucional i nderimit dhe lamtumirës për kapitenin tonë Sergio Ramos, i cili do të ndiqet nga presidenti ynë Florentino Perez", tha klubi në një njoftim.

Mbrojtësi qendror 35-vjeçar do t’u thotë lamtumirë tifozëve të Real Madridit në një konferencë virtuale për media.

Ramos iu bashkua Realit nga Sevilla në vitin 2005. Ai fitoi pesë tituj të La Ligës dhe katër të Ligës së Kampionëve si dhe tre trofe të UEFA-Super Kupës me Real Madridin.

Ai shënoi 101 gola në 671 paraqitje për Real Madridin.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)