17 Janar 2022

Sergio Agüero do të konfirmojë tërheqjen nga futbolli

Barcelonë, 15 dhjetor - Barcelona ka lëshuar një deklaratë ku konfirmon se sot në mëngjes do të zhvillohet konferencë për shtyp nga Sergio Agüero, për të sqaruar të ardhmen e tij.

Gjithçka sugjeron se argjentinasi do të konfirmojë tërheqjen nga futbolli, pasi pësoi një aritmi malinje në ndeshjen kundër Alavés.

“Sot do të mbahet një konferencë nga Sergio Kun Agüero në ambientet e ‘Camp Nou’ për të shpjeguar të ardhmen e tij. Lojtari do të shoqërohet në këtë ngjarje nga presidenti Joan Laporta”, – thuhet në deklaratën e shkurtër.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 janar 2022

- Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjeve që kanë të bëjnë me racionalizimin dhe vendosjen e vijave llogaridhënëse të Agjencive të Pavarura. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 302, ora 10:00)

- Komisioni për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport shqyrton Projektligjin pÑ‘r Agjencinë e Kosovës për Akreditim dhe Projektligjin pÑ‘r Arkivat Shtetërore. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 303, ora 10:00)

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim të Ngarkuarin me Punë në Ambasadën e Japonisë, Keisuke Yamanaka. (Kabineti i kryetarit, ora 11:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton zbatimin e Rekomandimeve të Kuvendit lidhur me auditimin e performances të ndërmarrjes publike KOSTT. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N 10, ora 11:00)
    
- Federata e Boksit e Kosovës shpallë më të mirët e vitit 2021. (Hotel Sirius, ora 12:00)