08 Maj 2021

Rummenige: Nuk kemi ndërmend ta shesim Riberyn

Munich 15 prill - Shefi i Bayern Munichut, Karl-Heinz Rummenige e ka bërë të qartë se gjiganti gjerman nuk është duke menduar për shitjen e Franck Ribery gjatë afatit kalimtar veror.

“Javët e ardhshme ne do të zhvillojmë negociatat për kontratën me Franck Ribery. Synimi ynë i vetëm është rinovimi i kontratës. Sidoqoftë, nëse nuk e arrijmë këtë, nuk do të thotë automatikisht se ne do ta shesim atë gjatë kësaj vere”.

“Ne dëshirojmë të kemi një ekip të fortë për sezonin e ardhshëm dhe Franck Ribery do të jetë pjesë e këtij ekipi. Bayerni dëshiron të jetë i suksesshëm si në rang vendor ashtu dhe në atë evropian. Ribery luan rol të rëndësishëm në planet tona dhe nuk e shoh atë në largim nga klubi para vitit 2011”, përfundoi Rummenige.

Ribery është lidhur vazhdimisht me një kalim te Real Madridi dhe Barcelona. Megjithatë, francezi duhet të marrë dhe vendimin e tij definitiv.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)