26 Shtator 2021

Real Madrid rinovon kontratën me Benzema-n

Madrid, 20 gusht - Klui spanjoll Real Madrid ka nënshkruar një kontratë të re me yllin francez, Karim Benzema.

Në një njoftim nga klubi i Madridit thuhet se me futbollistin 33-vjeçar është nënshkruar një marrëveshje dy-vjeçare.

Benzema, i cili u transferua në Real Madrid në vitin 2009 nga Olympique Lyon, në 560 ndeshje në të gjitha turnetë shënoi 281 gola.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)