18 Qershor 2021

Ofertë prej 50 milionë funtesh për Fabregasin

Torino, 25 mars - Interi ka vendosur që definitivisht të transferojë Cesc Fabregasin e Arsenalit duke bërë një ofertë prej 50 milionë funtesh në drejtim të Topçinjve.

Spanjolli po kërkohet qe një kohë të gjatë nga Barcelona dhe Real Madridi, por ‘I veçanti’ Mourinho ka vendosur të bëjë një ofertë të mirë prej 30 milionë funtesh plus sulmuesin që vlerësohet 20 milion funte, Mario Balotelli, që mendohet se do të bindë Arsene Wengerin të heqë dorë nga lojtari më i mirë i tij.

Fabregas shpeshherë gjatë këtij sezoni u tregua besnik ndaj Arsenalit, por viti i pestë pa trofe mund të ndikojë që ai të kërkojë klub të ri. Fabregas ka kontratë me Arsenalin deri në vitin 2013.

Raportet nga Italia të martën thoshin se Interi është aq i sigurt për transferimin e Fabregas, saqë e ka vënë atë në listën e sigurimeve shëndetësore si të gjithë lojtarët tjerë.
Arsene Wenger e adhuron Mario Balotellin, prandaj mësohet të ketë dërguar agjentët e tij për ta vrojtuar sulmuesin italian. Balotelli do të mirëpriste një lëvizje të tillë pas zënkave të fundit me Jose Mourinhon.

Arsenali është gjithashtu shumë pranë transferimit të Marouane Chamakh që do të mund të parandalonte një shkëmbim Balotelli-Fabregas. Manchester City dhe Chelsea janë treguar gjithashtu të interesuar për SuperMarion.

Arsenali ka mohuar të komentojë për spekulimet e fundit
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Qershor 2021 - Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli do të vizitojnë banesat kolektive ku janë përfunduar punimet për renovimin e kulmeve, si dhe ku kanë filluar punimet për lyerjen e korridoreve. (Përballë Qendrës Sportive, ora 10:00)

- Anulohet -  Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë mban tryeza e radhës bashkëbisedim me Ministren e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli. (Zyrat e Odës Amerikane në Pejton, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve, Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, shefi i misionit të UNHCR, Erol Arduc, Drejtuesi i sektorit të bashkëpunimit nga Zyra e BE-së, Luigi Brusa, dhe Koordinatorja e OKB-së për Zhvillim, znj. Ulrika Richardsondo të zbulojn pllaken e përurimit të një pjese të sapo renovuar të Qendrës së Azilit, në Vranidoll të komunës së Prishtinës. (Qendra e Mbajtjes në Fshatin Vranidoll, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me nënkryetaren Memnuna Ajdini do të vizitojnë rajonin e Zhupës, ku do të shohin nga afër projektet e realizuara në këtë rajon. (Rajoni i Zhupës, ora 10:30)

- Kolegji Universum organizon një ligjeratë publike me Alain Le Roy - diplomat francez i cili ka qenë Zv. Sekretar i përgjithshëm i OKB-së, udhëheqës i gjitha operacioneve globale paqeruajtëse të OKB-së në botë, Ambasador i Francës dhe shumë poste tjera të rëndësishme. (Hapësirat e kolegjit Universum në kampusin e Lipjanit, ora 11:00)

- Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e planifikim hapësinor dhe Infrastrukturë shqyrton formimin e grupeve punuese për mbikëqyrjen e ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 13:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 13:00)

- Klubi i Basketbollit Sigal Prishtina mban në konferencë për shtyp rreth më të rejave të klubit. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve, ora 14:00)

- Prointegra organizon takim publik ''Kosova në lëvizje - Kontributi i diasporës''. (Online nëpërmjet ZOOM, ora 14:00)