04 Shkurt 2023

Në fshatin Celinë, kanë nisur punimet për ndërtimin e fushës së re sportive

Rahovec, 25 shkurt - Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar edhe nga Afrim Dina, drejtor i Drejtorisë për Kulturë, Rini dhe Sport kanë marrë pjesë në nisjen e punimeve për ndërtimin e fushës sportive në fshatin Celinë.

Pas nisjes së punimeve, kryetari Latifi ka thënë se ndërtimi i hapësirave te reja sportive është një prej prioriteteve kryesore të qeverisjes sonë, për të krijuar vende të përshtatshme ku të rinjtë tanë argëtohen dhe zhvillojnë talentet e tyre.

“Urime qytetarëve të Celinës ky projekt i ri, i cili do të përfundojë në afate të arsyeshme kohore”, ka thënë ndër të tjera kryetari Latifi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)