08 Maj 2021

Milani në kërkim të Berbatov

Milano, 20 prill - Gjiganti italian Milan, është gati të shpëtojë Dimitar Berbatovin nga ‘keqtrajtimi’ i këtij të fundit te Manchesrter United, duke e transferuar atë gjatë afatit kalimtar veror në San Siro.

Zyrtarët e Milanit kanë përpiluar një listë të shkurtër të futbollistëve të dëshiruar të cilët nuk do të kushtonin shumë dhe siç mëson Goal.com, Berbatov është në krye të kësaj liste.

“Milani e dëshiron Berbatovin dhe ata janë të bindur se mund ta marrin atë. Ai nuk ka luajtur rregullisht këtë sezon për United dhe për këtë arsye ai mund të largohet. Të gjithë e dinë që ai është një lojtar klasi dhe të gjithë e dëshirojnë”, tha një burim brenda Manchester United.

Spekulohet se Milani nuk dëshiron të paguajë më shumë se 15 milionë funte për bullgarin, kurse ende nuk ka asgjë zyrtare rreth kësaj çështjeje pasi që edhe Bayern Munichu është gjithashtu i interesuar për ish-sulmuesin e Tottenhamit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)