04 Gusht 2021

Mancini mohon se mund të drejtojë Italinë

Manchester, 21 mars - Menaxheri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, edhe një herë e ka hedhur poshtë mundësinë për të marrë nën drejtim kombëtaren e Italisë pas Kupës Botërore.

Mancini është lidhur me këtë rol pasi Marcello Lippi ka pohuar se do të largohet nga ky post pas kampionatit Afrika e Jugut 2010.

“Ndoshta pas 10 vitesh do të isha i interesuar. Nëse Lippi largohet pas Kupës Botërore, Prandelli do të ishte një zgjidhje e mirë. Nuk e di nëse Lippi do të largohet, por unë do të qëndroj këtu”, ka thënë italiani.

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Gusht 2021

- Bordi dhe menaxhmenti i NP KOSTT raporton para Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me organizmin e brendshëm dhe zbatimin e projekteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)