09 Shkurt 2023

Manchester City i interesuar në yllin e Atletico Madridit, Joao Felix

Manchester, 8 dhjetor - Manchester City pritet që të bëjë një lëvizje për sulmuesin e Atletico Madridit Joao Felix në fund të këtij sezoni, raporton “Fichajes”.

Felix raportohet që nuk është i lumtur me situatën momentale në Spanjë pasi që trajneri i Atletico Madridit Diego Simeone nuk është duke i ofruar minutazhë të mirë, përcjell KosovaPress.

Tani, spekulohet se Manchester City dëshiron që ta transferojë Felix, i cili kaloi nga Benfica te Atletico për një shumë rekorde afro 125 milionë euro, dhe dëshiron që ta bëjë yllin portugez blerjen e parë të afatit kalimtar të transferimeve në verë, në mënyrë për ta filluar procesin e rindërtimit të skuadrës.

Këtë sezon, Joao Felix ka arritur të bëjë 12 paraqitje në të gjitha garat për Atletico Madridin, duke kontribuar me një gol dhe dy asistime për kampionin spanjoll.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)