04 Gusht 2021

Mançester United në gjurmën e Vilja dhe Silvas

Mançester, 23 mars - Ser Aleks Ferguson ka kërkuar në mënyrë specifike përforcime për skuadrën, prandaj tani i takon drejtuesve të klubit të gjejnë fondet ekonomike për t’i sjellë të dy futbollistët spanjollë në Mançester.

Si David Vija (27 vjeç), ashtu edhe David Silva (24 vjeç) janë në shënjestrën e “Red Devils”-ave. E përditshmja angleze “Daily Star” flet për një ofertë prej 38 milionësh për sulmuesin spanjoll të Valencias.

Tabloidi shpjegon se si Ferguson do të mundohet të bëjë dopjetë dhe të sjellë në shtëpi edhe Silvën.

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Gusht 2021

- Bordi dhe menaxhmenti i NP KOSTT raporton para Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me organizmin e brendshëm dhe zbatimin e projekteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)