27 Janar 2023

Lukaku, dëshiron të rikthehet te Interi

Ohër, 7 korrik - Sulmuesi i Chelsea, Romelu Lukaku, dëshiron të rikthehet te Interi.

Sipas “Corriere della Sera”, që nga fundi i vitit të kaluar, belgu ka telefonuar vazhdimisht me ish-lojtarët e tij, trajnerët, si dhe drejtuesit e klubit të Milanit.

Ai është i gatshëm të heqë dorë nga një e treta e pagës aktuale për të luajtur sërish në Itali.

Një transferim te Lukaku është i mundur në formën e një huazimi dyvjeçar, por deri më tani përfaqësuesit e “Nerazzurrëve“ nuk do të bëjnë ndonjë lëvizje formale.

Vihet re se 29-vjeçari është gati të bëjë të gjitha gjasat për t’ia përcjellë pozicionin e tij drejtuesve të rinj të Chealse dhe synon të refuzojë çdo propozim nga të gjitha klubet përveç Interit.

Kalendari

Ngjarjet e datës 27 janar 2023

 - Mbahet dita e dytë e konferencës Ndërkombëtare për Siguri Siguri Kinernetike “Cyber Zero” në të cilën diskutohet sulmet online dhe kërcenimet në sigurinë kibernetike. (Klan Arena, ora 9:00)
    
- Bordi i Komisionit të Pavarur për Miniera dhe Minerale raporton në Komisionin për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me vendimin për lirimin nga obligimi për rentën minerare për ndërmarrjen “Ferronikeli”. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur, Viktimat e Dhunës Seksuale të Luftës dhe Peticione takohet me përfaqësues të OJQ-së “Zëri i Romëve, Ashkalinjve dhe Egjiptasve”. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 10:00)
    
- Ministri i Financave Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, raporton në Komisionin për Buxhet, Punë dhe Transfere, lidhur me vendimin për rritjen e vlerës së faturave të tatimit në pronë. (Kuvendi i Kosovës, C203, ora 13:30)
    
- Në Akademinë e Kosovës për Siguri Publike (AKSP) mbahet ceremonia e diplomimit të gjeneratës së 42 të kadetëve të Shërbimit Korrektues të Kosovës (SHKK). Merr pjesë ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu etj. (Ndërtesa e re e Fakultetit të Sigurisë Publike në AKSP, Vushtrri, ora 13:30)
    
- Universiteti Publik “Kadri Zeka” në Gjilan do të nderojë me çmimin “Doctor Honoris Causa” anëtarin e Parlamentit Evropian, Lukas Mandl. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 15:00)