31 Korrik 2021

Kosova merr pjesë në kampionatin individual europian te pingpongut për senior

Prishtinë, 18 qershor - Përfaqësuesja e Kosovës për Senior udhëtoi sot drejt qytetit të Varshaves në Poloni për të marre pjese ne Kampionatin Evropian Individual i cili do mbahet nga 22-27 qershor.

Kosova përfaqësohet në kampionatin evropian me dy Kampionet aktual të Kosovës, Linda Zeqiri dhe Kreshnik Mahmuti si dhe drejtorin e përfaqësueses Ylli Maloku.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)