13 Qershor 2021

Komuna e Prishtinës prezanton 22 aktivitetet socio-kulturore e sportive

Prishtinë, 1 qershor - Drejtoria e Kulturës dhe Drejtorisa e Sportit në Komunën e Prishtinës po vazhdon traditën e organizimit të aktiviteteve socio-kulturore e sportive në kryeqytet, ku vetëm gjatë muajit Qershor do të mbahen 22 aktivitete të ndryshme.

Për të shpalosur këto aktivitete Komuna e Prishtinës organizon konferencën për media në të cilën do të prezantoj këto aktivitet.

Konferenca do të mbahet në ndërtesën e vjetër të Komunës së Prishtinës, Kati i I-rë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Qershor 2021 - Klubi Off Road Prizreni organizon ngjitje në Maje tek Liqenet. (Përball Qendrës Sportive ”Sezair Surroi” në Prizren, ora 10:00)
 
 - Me rastin e shënimit të 14 Qershorit, Ditës së Çlirimit të komunës së Rahovecit mbahet finalja në futboll të vogël. (Palestra Sportive“Mizahir Isma”, ora 18:00)