26 Shtator 2021

Juventusi prezanton blerjen e mesfushorit Manuel Locatelli

Torino, 18 gusht - Juventusi ka prezantuar edhe zyrtarisht me fanelën bardhezi blerjen e mesfushorit Manuel Locatelli dhe e kanë prezantuar atë me stil.

Në spotin e prezantimin, skuadra torineze ka zgjedhur të përfshijë edhe Khaby Lame afrikanin e natyralizuar italian i shndërruar në njeriun më të ndjekur në rrjetet sociale në Itali falë videove të tij humoristike.

Bardhezinjtë spotin e shoqërojnë me komentet e tifozëve “të padurueshëm” që kanë ngacmuar vazhdimisht klubin për vonesën në blerjen e Locatellit.

E në fund, përgjigjen e jep Khaby Lame, që u “prezanton” Locatellin me fanelën bardhezi.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)