01 Gusht 2021

Juventusi dëshiron Benitezin, Torresin dhe Mascheranon

Torino, 23 mars -  Juventusi është duke punuar në një transferim mjaft ambicioz të treshes nga Liverpooli: Rafael Benitez, Fernando Torres dhe Javier Mascherano.

Il Corriere dello Sport pohon se zëvendësdrejtori gjeneral i Juventusit, Roberto Bettega ka filluar negociatat me përfaqësuesit e Benitez në Londër javën e kaluar.

Bettega e shfrytëzoi rastin për t’u takuar me Benitezin kur Juve udhëtoi në Londër për t’u ndeshur me Fulhamin.

Bettega dëshiron që me trajnerin Benitez, në Torino të vijnë edhe mesfushori defensiv Javier Mascherano dhe sulmuesi Fernando Torres, natyrisht nëse gjithçka përfundon me sukses.

Benitez që në janar ishte lidhur me një kalim te Juventusi në kohën kur u shkarkua Ciro Ferrara.

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)