09 Shkurt 2023

Juventus kërkon Gabriel Jesus

Torino, 27 mars - Gabriel Jesus mund të zëvendësojë Paulo Dybala të Juventus. Sulmuesi 24-vjeçar ishte në vëmendjen e klubit italian edhe Verën e kaluar, por transferimi i tij do të kushtonte të paktën 50 milionë Euro.

Tashmë që braziliani ka edhe 1 vit kontratë me Manchester City çmimi mund të zbresë dhe te Juventus urojnë që të shkojë në 30 milionë Euro.

Gabriel Jesus bashkon teknikën me shpejtësinë, cilësi që preferohen nga trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri.

Edhe paga e tij duket e përballueshme për Juve, pasi përfiton 5 milionë Euro në sezon. Për më tepër priten lëvizje te Manchester City, pasi Pep Guardiola kërkon një nga dy sulmuesit Haaland e Kane. Nga kjo pritet të përfitojë Juventus për të marrë Gabriel Jesus.

Kalendari

Ngjarjet e datës 9 shkurt 2023

- Kuvendi i Republikës së Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Objekti i KGJK-së, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Podujevës, ku do të pritet nga kryetari Shpejtim Bulliqi. (Podujevë, ora 10:00)

- Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, dhe kryetari i Podujevës, Shpejtim Bulliqi, do të përurojnë Qendrën e Mjekësisë Familjare në Gllamnik. (Fshati Gllamnik, Podujevë, ora 11:00)  

- Komuna e Prizrenit nënshkruan Agjendën e Kontratës Sociale për Prizrenin, që është zotim i përbashkët i Komunës dhe qytetarëve për përmirësimin e komunikimit, bashkëpunimit dhe veprimeve kolektive. (Këndi Amerikan në Prizren, ora 11:00)

- Federata e Boksit organizon ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Laureatët e viti 2022”. (Hotel Sirius, ora 17:00)