03 Gusht 2021

Ibrahimoviç vazhdon qëndrimin në Milan

Milan, 28 gusht - Zllatan Ibrahimoviç ka arritur marrëveshje me Milanin dhe do të nënshkruajë kontratë një vjeçare në vlerë prej 7 milionë euro.

Suedezi nuk u paraqit në kampin stërvitës Milanello kur pjesa tjetër e ekipit filloi përgatitjet për sezonin 2020/21, duke pritur që të arrijë marrëveshje finale me “rosonjerët”.

Megjithatë, Sky Sport Italia raporton se sulmuesi suedez 38-vjeçar dakordoi kontratën pa kurrfarë bonusesh, por me rrogë fikse prej 7 milionë euro dhe se menjëherë do t’i bashkangjitet ekipit.

Ibrahimoviç ka ndikim të fuqishëm nga kthimi në Milan në muajin janar ndërsa drejtori teknik Paolo Maldini tashmë publikisht konfirmoi se prioriteti i tij është mbajtja e suedezit.

Ibrahimoviç që nga kthimi shënoi 10 gola në 18 ndeshje në Seria A dhe ndihmoi klubin që të realizojë një seri prej 13 ndeshjeve pa disfatë.
 

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2021

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare në të cilën mbahet debat parlamentar lidhur me punën njëqind ditore të Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Zyra e UNICEF-it në Kosovë shënojnë hapjen e Muajit të Rinisë me mundësi të punës praktike për 900 të rinj. (Parku i Gërmisë tek fusha e basketbollit, pranë Qendrës Rekreative, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Kompanisë “Telekomi i Kosovës” me të ftuar Kryeshefin ekzekutiv dhe Kryesuesin e Bordit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 10:00)

- ATRC në bashkepunim me CSGD organizojnë tryezën e diksutimit në të cilën do të shpalosen rezultatet e raportit të “Hate O Meter” i cili është hulumtim mbi Gjuhën e Urrejtjes në Mediat Kosovare . (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku raporton para Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 11:00)

- Kryetari i PDK-së Dega në Prizren, Shaqir Totaj mban konferencën e radhës për media. (Sheshi Shatërvan, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 14:00)