18 Qershor 2021

Henry: Përgjithmonë tifoz i Arsenalit

Londër, 31 mars - Ish-sulmuesi i Arsenalit, Thierry Henry, është shprehur se ishte tejet i emocionuar pak para nisjes për në Londër, para takimit çerekfinal që zhvillohet në Emirates.

“Jam shumë i emocionuar. Para shortit thashë se nuk dua të takohem me Arsenalin. Por, nuk kemi çfarë të bëjmë dhe duhet të japim më të mirën. Ishte një ekip ndaj të cilit nuk doja të luaja për arsye që dihen, por ja që ndodhi. Do të jetë e çuditshme kthimi në shtëpi, sidomos në çerekfinale të Ligës së Kampionëve”.

“Që pas ardhjes time në Barcelonë, unë kam qenë vetëm një herë në Emirates, para katër muajve kur ata luajtën ndaj Blackburnit. Kjo do të jetë vetëm hera e dytë. Nuk e di si do reagojnë njerëzit. Unë kam lidhje të veçantë me tifozët e Arsenalit. Ata janë të mrekullueshëm. Të pabesueshëm. Ata gjithnjë të mbështesin dhe ndihmojnë ekipin”.

“Tani jam tifoz i Arsenalit dhe gjithnjë do të jem një i tillë. Kur Arsenali luan dhe unë mund ta shoh ndeshjen, të jeni të sigurt se do të më gjeni para TV-së”, u shpreh i emocionuar Henry.

Kalendari

Ngjarjet e datës 18 Qershor 2021 - Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, së bashku me drejtorin e Drejtorisë së Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Beni Kizolli do të vizitojnë banesat kolektive ku janë përfunduar punimet për renovimin e kulmeve, si dhe ku kanë filluar punimet për lyerjen e korridoreve. (Përballë Qendrës Sportive, ora 10:00)

- Anulohet -  Oda Ekonomike Amerikane në Kosovë mban tryeza e radhës bashkëbisedim me Ministren e Ekonomisë, Artanë Rizvanolli. (Zyrat e Odës Amerikane në Pejton, ora 10:00)

- Me rastin e Ditës Botërore të Refugjatëve, Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Svecla, shefi i misionit të UNHCR, Erol Arduc, Drejtuesi i sektorit të bashkëpunimit nga Zyra e BE-së, Luigi Brusa, dhe Koordinatorja e OKB-së për Zhvillim, znj. Ulrika Richardsondo të zbulojn pllaken e përurimit të një pjese të sapo renovuar të Qendrës së Azilit, në Vranidoll të komunës së Prishtinës. (Qendra e Mbajtjes në Fshatin Vranidoll, ora 10:00)

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka së bashku me nënkryetaren Memnuna Ajdini do të vizitojnë rajonin e Zhupës, ku do të shohin nga afër projektet e realizuara në këtë rajon. (Rajoni i Zhupës, ora 10:30)

- Kolegji Universum organizon një ligjeratë publike me Alain Le Roy - diplomat francez i cili ka qenë Zv. Sekretar i përgjithshëm i OKB-së, udhëheqës i gjitha operacioneve globale paqeruajtëse të OKB-së në botë, Ambasador i Francës dhe shumë poste tjera të rëndësishme. (Hapësirat e kolegjit Universum në kampusin e Lipjanit, ora 11:00)

- Komisioni për Bujqësi, Pylltari, zhvillim Rural, Mjedis e planifikim hapësinor dhe Infrastrukturë shqyrton formimin e grupeve punuese për mbikëqyrjen e ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 13:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 13:00)

- Klubi i Basketbollit Sigal Prishtina mban në konferencë për shtyp rreth më të rejave të klubit. (Pallati i Rinisë dhe Sporteve, ora 14:00)

- Prointegra organizon takim publik ''Kosova në lëvizje - Kontributi i diasporës''. (Online nëpërmjet ZOOM, ora 14:00)