07 Maj 2021

Dëmtohet Lucas Vazquez mbrojtësi i Real Madrid

Madrid, 12 prill - Mbrojtësi anësor i Real Madrid-it, Lucas Vazquez, pësoi një dëmtim të ligamentit të gjurit, njoftoi gjiganti spanjoll i futbollit.

Në një deklaratë, Real Madrid tha se "ai është diagnostikuar me një ndrydhje në ligamentin e pasmë në gjurin e tij të majtë".

Kthimi i 29-vjeçarit tani është i pasigurt.

Këtë sezon, Vazquez shënoi dy gola dhe tetë asistime në 34 paraqitje për Real Madrid.

Ndërkohë, faqja e internetit e të dhënave të futbollit "Transfermarkt" tha se shtyllat e Real Madrid-it, kapiteni spanjoll Sergio Ramos dhe anësori belg Eden Hazard, ende kanë probleme me lëndime.

Për më tepër, qendërmbrojtësi francez i ekipit Raphael Varane kontraktoi koronavirusin e ri (COVID-19) këtë javë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)