06 Gusht 2021

Chelsea në krizë portierësh para Interit, Zhirkov gati

Londër, 14 mars - Chelsea e sheh veten në krizë portierësh përpara sfidës me Interin, në takimin e kthimit për 1/8 e Champions League. Pas Petr Çeh, është dëmtuar edhe Hilario, i cili ka probleme muskulore.

Në ndeshjen e djeshme kundër Uest Hemit, në portë u aktivizua “gardiani” i tretë Ros Turnbull (ndërsa në stol qëndroi i riu Rhi Tejlor, i cili luan në skuadrën rezervë).

Por, shqetësimi më i madh është për përballjen e së martës, kur blutë e drejtuar nga Ançeloti do të luajnë përballë Zhoze Murinjos dhe do të kërkojnë të përmbysin humbjen 2-1 të pësuar në ndeshjen e parë.

Ndërkohë, në krahun e majtë të mbrojtjes, aty ku mungon Eshli Kol, është rikthyer rusi Zhirkov.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)