08 Maj 2021

Bryant: Messi, lojtari më i mirë që kam parë

Los Angeles, 15 prill - Basketbollisti i Los Angeles Lakers, Kobe Bryant, ka lavdëruar fenomenin e Barcelonës, Lionel Messi, duke i quajtur performancat e argjentinasit si të pabesueshme.

“Ai është futbollisti më i mirë që kam parë ndonjëherë. Ç’është e vërteta, ai më mahnit pasi që është lojtari më i mirë në botë që vazhdon të zbulojë gjëra që kurrë më parë nuk i kam parë. Ai ka ende aftësi për t’u pjekur dhe për t’u përmirësuar si lojtar sepse është shumë i ri”.

“Unë gjithnjë tentoj t’i shikoj ndeshjet e Barcelonës në TV kur nuk duhet të luaj ndeshjet e mia. Për shembull, ajo çfarë bëri javën e kaluar ndaj Arsenalit është e pabesueshme. Ai është lojtar fenomenal, ai lufton për secilin top, ai luan më fortë se kushdo tjetër, ai mban topin ngjitur me këmbën dhe nuk i intereson çfarë ka përreth. Ai është lojtar i vështirë për t’u mbajtur për shkak të stilit me të cilin po luan”, deklaroi Bryant.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)