26 Shtator 2021

Boateng transferohet te Olympique Lyon

Paris, 2 shtator - Ish-mbrojtësi i kombëtares gjermane dhe Bayern Munich Jerome Boateng është transferuar zyrtarisht te Olympique Lyon.

Boateng i cili ishte një lojtar i lirë që prej muajit korrik pasi i përfundoi kontratat me kampionët e Gjermanisë, firmosi për 2 vite me Olympique Lyon, skuadër tek e cila do të synojë të gjejë formën e tij më të mirë dhe të ndihmojë Lyon-in me eksperiencën e tij.

Kalendari

Ngjarjet e datës 26 Shtator 2021

- Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka do të merr pjesë në edicionin e tretë "Race for the Cure" të organizuar nga shoqata e pacientëve të kancerit të gjirit Renesansa. (Ura e Arastës, ora 10:00)

- Federata e Pingpongut organizohen 2 xhirot e radhës në Superligën e Meshkujve dhe 2 xhiro në Superligen e femrave. (Shkolla 'Motrat Qiriazi' në Prizren, ora 10:00)

- Mbahet edicioni i trete i Race for the Cure Kosova 2021, në Prizren. (Sheshi i Lidhjes se Przrenit, ora 10:00)

 

- Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjofca, bën homazhe në Abri të Epërme, në 23-vjetorin e masakrës së kryer nga forcat serbe në këtë fshat. (Abri e Epërme, ora 14:30)