08 Maj 2021

Bendtner i lumtur për rikthimin e Van Persiet

Londër, 13 prill - Nicklas Bendtner beson se rikthimi i sulmuesit më të mirë të Arsenalit, Robin Van Persie, është shtytje e madhe për ekipin kur dihet faza në të cilën gjenden Topçinjtë.

Holandezi Van Persie do të paraqitet ndaj Tottenhamit të mërkurën në White Hart Lane, por vetëm nga banka rezerviste.

“Kur luani për një top-klub atëherë ju dëshironi konkurrencë të fortë dhe kjo është ajo që kemi këtu”.

“Do të jetë mirë që Van Persie të rikthehet. Ai ka pësuar një lëndim të rëndë dhe iu desh kohë e madhe për t’u rikthyer. Ai ndoshta nuk është në formën më të mirë sepse i duhet kohë për këtë, por rikthimi i tij është shtysë e madhe për ekipin”, përfundoi Bendtner.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)