06 Gusht 2021

Beckham: Shumë dallim në mes të Milan dhe Man United

Milano, 12 mars - Mesfushori i Milanit, David Beckham, thotë se rosonerët u deklasuan nga Manchester United në ndeshjen e mbrëmshme.

Beckham bëri një paraqitje të shkurtër në pjesën e dytë të disfatës 4-0, duke shkelur për të parën herë në ish-fushën e tij që nga viti 2003 kur u largua nga Manchester United.

“Ishte një mbrëmje dëshpëruese pasi të gjithë humbëm dhe jemi jashtë Ligës së Kampionëve. Ne pranuam një gol të hershëm dhe ata shënuan të dytit në fillim të pjesës së dytë”.

“Dallimi mes dy ekipeve ka qenë tepër i madh, por Manchester United është një ekip i madh. Të jem këtu ishte diçka e veçantë. Fansat ishin të jashtëzakonshëm dhe i falënderoj”, ka thënë Beckham.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)