03 Gusht 2021

Bayern dhe United në kërkim të Frey, Reali të Mourinhos

Londër - Madrid, 12 mars - Manchester Unitedi dhe Bayern Munichu janë vënë në kërkim të portierit të Fiorentinas, Sebastien Frey. Sipas La Repubblica, Viola mund të lejojë largimin e francezet nëse skuadrat e interesuara paguajë 15-18 milionë euro.

Drejtuesit e Bayernit kanë pasur mundësi të shohin kualitetet e Freyt nga afër, në dy ndeshjet që zhvilluan kundër Violas në kuadër të Ligës së Kampionëve.

Po ashtu United është në kërkim të një zëvendësuesi të Edwin Van der Sar dhe e shohin portierin francez si njeriun e duhur për portën e tyre.

Ndërkohë, eliminimi i Real Madridit nga Liga e Kampionëve ka ngjallur pakënaqësi te presidenti Florentino Perez, ndërsa spekulimet më të reja janë se Jose Mourinho mund ta zë vendin e Manuel Pellegrinit.

Perez nuk do të tolerojë më dështimet e skuadrës për të cilën pagoi qindra milionë euro, prandaj sipas The Times, ai tashmë është në kërkim të një trajneri të ri.

Veç Mourinhos, në listën e Perez janë edhe Arsene Wenger dhe Carlo Ancelotti.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 Gusht 2021

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare në të cilën mbahet debat parlamentar lidhur me punën njëqind ditore të Qeverisë së Republikës së Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)

- Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Zyra e UNICEF-it në Kosovë shënojnë hapjen e Muajit të Rinisë me mundësi të punës praktike për 900 të rinj. (Parku i Gërmisë tek fusha e basketbollit, pranë Qendrës Rekreative, ora 10:00)

-  Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton raportin e auditimit për pasqyrat financiare vjetore të Kompanisë “Telekomi i Kosovës” me të ftuar Kryeshefin ekzekutiv dhe Kryesuesin e Bordit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 10:00)

- ATRC në bashkepunim me CSGD organizojnë tryezën e diksutimit në të cilën do të shpalosen rezultatet e raportit të “Hate O Meter” i cili është hulumtim mbi Gjuhën e Urrejtjes në Mediat Kosovare . (Hotel Sirius, ora 10:00)

- Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku raporton para Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, KulturÑ‘, Rini dhe Sport. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204, ora 11:00)

- Kryetari i PDK-së Dega në Prizren, Shaqir Totaj mban konferencën e radhës për media. (Sheshi Shatërvan, ora 11:00)

- Mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Republikës së Kosovës. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 301, ora 14:00)