03 Shkurt 2023

Bastet favorizojnë qëndrimin e Ronaldos te Juventusi

Torino, 28 qershor - Kompanitë e basteve favorizojnë qëndrimin e Cristiano Ronaldos edhe për një vit tjetër te Juventusi, por kuotojnë po ashtu ulët edhe largimin e tij drejt PSG-së, ku do të kishte mundësinë që të nënshkruante një marrëveshje që do ta bënte edhe ambasador të botërorit 2022 në Katar.

Qëndrimi në Torino kuotohet nga 1.85 deri në 2, ndërsa largimi drejt PSG-së kuotohet nga 2 deri në 2.15 nga kompanitë kryesore të basteve.

Opsionet e tjera për portugezin janë Manchester United që kuotohet me 3.75 dhe Sportingu i Lisbonës me 9. Po 9 kuotohet edhe rikthimi i tij tek Real Madrid.

Më pak të besueshme janë transferimet e tij në MLS amerikane, ose në Katar ku kuotat janë 22. Kalimi te Interi, apo Milani kuotohet në 100.

Kalendari

Ngjarjet e datës 3 shkurt 2023  - Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 9:00)

- Kuvendi Komunal i Gjilanit mban seancë të jashtëzakonshme, ku në rend dite do të jetë falja e tatimit në pronë në vlerën deri 100 euro për të gjithë tatimpaguesit e kësaj komune, për vitin 2023. (Salla e Kuvendit Komunal të Gjilanit, ora 10:00)

- Sindikata e Sektorit Privat të Kosovës mban konferencë për shtyp lidhur me gjendjen e punëtorëve teknik të Sektorit Privat te Kosovës dhe dialogu me qeverinë dhe institucionet tjera të Kosovës. (Zyrët e Sindikatës, ora 11:00)

- Lidhja Demokratike e Kosovës Dega në Prizren, mban konferencë për medie. (Selia e LDK-së në Prizren, ora 11:00)

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e Ligjit mbi ndarjet buxhetore, si dhe shqyrton listën e kandidatëve për plotësimin e një pozite për anëtar joekzekuiv të Bordit të Bankës Qendrore të Kosovës. (Kuvendi i Kosovës, salla C203, ora 13:30)

- Prezantohet puna e kryer rreth vajzave dhe grave me aftësi të kufizuara të cilat kanë folur hapur për historitë e tyre të, abuzimeve seksuale, dhunës fizike, dhunës psikike, keqtrajtimeve, ofendimeve dhe diskriminimeve. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:30)