08 Maj 2021

Balotelli: Jam gati për t’u bërë më i miri në botë

Milano, 22 prill - Pas skenave të të mërkurës mbrëma, në të cilat ai hodhi në tokë fanellën e Interit dhe me nxitim u largua nga fusha pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit në takim ndaj Barcelonës, Mario Balotelli ka dhënë një deklaratë të jashtëzakonshme ku thotë se është i gatshëm për t’u bërë futbollisti më i mirë në botë.

“Mendoj se ekzistojnë vështirësi për të më kuptuar. 80 për qind e jetës time kaloi larg skenës. Nëse gjërat nuk shkojnë mirë atëherë ju nuk mund të buzëqeshni. Njerëzit mund ta ndryshojnë mendjen nëse më shohin me shokët e mi”, theksoi 19- vjeçari për Sky Sports 24.

Mario Balotelli nuk ka pasur marrëdhënie të mira as me Jose Mourinhon, ndërsa reagoi me frustrim pas fishkëllimave të pranuara prej tifozëve të Interit kur është zëvendësuar.

Pas vërshëllimës së fundit të gjyqtarit, SuperMario e zhveshi fanellën e Interit, e hodhi në tokë dhe me nervozitet me anë të një gjesti iu drejtua mediave e më pas u përplas me Marco Materazzin në tunelin që dërgon në zhveshtore.
“Jam mirë. Jam i gatshëm për t’u bërë futbollisti më i mirë në botë. Ka qenë ëndërr e imja që nga fëmijëria”, përfundoi deklaratën e tij Balotelli.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)