02 Shkurt 2023

Anglia i zgjat kontratën deri në vitin 2024 trajnerit Gareth Southgate

Londër, 22 nëntor - Kombëtarja e Anglisë në futboll ka zgjatur kontratën e trajnerit Gareth Southgate, deri në vitin 2024.

Në njoftimin nga Federata e Futbollit të Anglisë, konfirmohet se është nënshkruar një kontratë e re që do të zgjasë deri në dhjetor të vitit 2024 me trajnerin Gareth Southgate dhe ndihmësin e tij Steve Holland.

Southgate në fund të këtij muaji do t'i mbushë 5 vite në krye të Anglisë, i cili në Kampionatin Evropian "EURO 2020" arriti të çojë Anglinë në finale, në Kupën e Botës 2018 në gjysmëfinale dhe UEFA Ligën e Kombeve në vendin e tretë.

Kalendari

Ngjarjet e datës 2 shkurt 2023

- Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale shqyrton draft-planin e punës për sesionin pranveror 2023. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 9:00)

Paneli i Gjykatës së Apelit bën shpalljen e aktgjykimit të apelit në çështjen Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj. (Hagë, ora 9:30)  

- Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) mban mbledhjen e radhës. (Ndërtesa e KGjK-së, ora 10:00)  

- Kuvendi i Kosovës mban seancë plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 10:00)  

- Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shënon Ditën Globale të Zgjedhjeve me temën “Pjesëmarrja në zgjedhje në Republikën e Kosovës dhe roli i institucioneve”. (Hotel Sirius, ora 10:00)  

-Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, viziton Komunën e Ferizajt ku do të takohet me kryetarin Agim Aliu. (Ferizj, ora 10:30)

- Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Emilija Redžepi organizon tryezë të rrumbullakët me rastin e regjistrimit të ardhshëm të popullsisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë, salla P38, ora 14:00)