08 Maj 2021

Alonso: Nuk duhet të bëhemi si Barcelona

Madrid, 14 prill - Mesfushori i Real Madridit, Xabi Alonso, ka refuzuar të tërheqë paralele mes ekipit të tij dhe Barcelonës duke thënë se Reali ka potencial për më shumë se sa të kopjojë Barcelonën.

“Ne nuk duhet të synojmë që të luajmë si Barca, por në vend të kësaj të bëhemi ekip i mirë. Ky është projekt i ri me lojtarë të rinj dhe me një president të ri. Tani për tani jemi në fazën kur po vendosen gjërat dhe në fund do të del rezultati. Nuk na duhen ndryshimet”.

“Mënyra më e mirë për të harruar ‘el Classicon’ ndaj Barcelonës do të ishte një fitore ndaj Almerias të enjten. Janë edhe 21 pikë për t’u fituar. Nëse ne i marrim të gjitha pikët dhe nëse të njëjtën gjë e bën Barcelona atëherë ne duhet t’ua zgjasim dorën atyre”, deklaroi Alonso.

Kalendari

Ngjarjet e datës 7 Maj 2021

- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me mbrojtësit e viktimave. (Pallati i Drejtësisë, ora 9:30)

- Lëvizja FOL organizon tryezë diskutimi me ç’rast publikon raportin “Realizimi i Planit të Punës së KPK-së dhe PSh-së për vitin 2020”. (Hotel Sirius, ora 10:00)
    
- Komisioni për të Drejtat e Njeriut, Barazi Gjinore, për Persona të Pagjetur dhe Peticione shqyrton Propozim-vendimit e Avokatit të Popullit lidhur me zgjedhjen e 5 zëvendësve të Avokatit të Popullit. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N303, ora 10:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit viziton Qendrën për Mbrojtjen e Grave dhe Fëmijëve. (Strehimorja, Ulpianë, ora 10:45)
    
- KDI mban konferencë për medie ku do të shpalosën të gjeturat e hulumtimit mbi transparencën e komunave të Kosovës në prokurim publik, për vitin 2020. (Zyret e KDI-së, ora 11:00)
    
- Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu me rastin e përvjetorit të aprovimit të Konventës së Stambollit takohet me Njësitin Kundër Dhunës në Familje-Policia e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës, ora 11:45)
    
- Ambasadori i BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog, do ta ndajë çmimin “Evropiani i Vitit 2021”, i cili jepet për të gjashtën herë radhazi nga BE-ja. (Shtëpia e Evropës, ora 13:00)