06 Gusht 2021

Adriano i gatshëm të rikthehet në Evropë

Brazil, 11 mars - Ish-sulmuesi i Interit, Adriano, duket se është i gatshëm të rikthehet për të shkëlqyer sërish në futbollin evropian.

 

Adriano prillin e kaluar e prishi kontratën me Interin dhe u largua në Brazil ku duhej të bënte pauzë nga loja aktive e futbollit.

Por braziliani nënshkroi me Flamengon dhe i ndihmoi ekipit të fitojë titullin e kampionit të Brazilit. Agjenti i tij Gilmar Rinaldi beson se ai mund të rikthehet sërish në Evropë.

“Besoj se Adri mund të rikthehet në Evropë dhe sërish do të ishte i mirë. Ai në disa vitet e kaluar është pjekur, tashmë nuk ka 18 vjet por 28. Nuk është më fëmijë, ai është një futbollist me përvojë”, ka thënë agjenti.

Spekulohet se për Adrianon janë të interesuar Milan dhe Roma.

Kalendari

Ngjarjet e datës 6 Gusht 2021

 - Mbahet mbledhja e Komisionit për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale në të cilën do të diskutohet procesi i monitorimit të Ligjeve. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N10, ora 9:00)

- Nënshkuhet Memorandumi me Ambasadën e Norvegjisë “Mbështetje për Kuvendin e Republikës së Kosovës, kryetarin e Kuvendit dhe kabinetin e tij, komisionet dhe grupet parlamentare, nën kornizën ‘Fuqizimi i paqes dhe shtetndërtimit dhe avancimi i agjendës evropiane për Kosovën’. (Kabineti i kryetarit të Kuvendit, ora 10:40)  

- Kuvendi i Republikës së Kosovës vazhdon seancën plenare. (Kuvendi i Kosovës, ora 11:00)

- Mbahet konferencë për medie lidhur me koncertin e Ramë Lahajt. (Hotel “Opera” në Prishtinë, ora 14:30)