04 Gusht 2021

Abete: Mourinho të mbetet për shumë vite në Itali

Milano, 20 mars - Presidenti i federatës italiane te futbollit (FIGC), Giancarlo Abete, ka deklaruar se ai po e mbështet trajnerin e Interit, Jose Mourinho, dhe se dëshiron që portugezi të mbetet për shumë vite në Itali.

“Më vjen keq që ai po suspendohet, pasi që pa marrë parasysh sjelljen e tij, ai është trajneri më i mirë në botë”.

“Ai është karakter në dukje. Njeri që ruan futbollin Italian. Unë shpresoj që ai të mbetet për shumë vite këtu”, ka thënë Abete.

Kalendari

Ngjarjet e datës 5 Gusht 2021

- Bordi dhe menaxhmenti i NP KOSTT raporton para Komisionit për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti lidhur me organizmin e brendshëm dhe zbatimin e projekteve. (Kuvendi i Kosovës, salla N10, ora 11:00)