31 Korrik 2021

Sport

Zidan: Më mirë vdes se i kërkoj falje Materacit

Paris, 3 mars - Po shkojmë drejt 4-vjetorit, por Zinedin Zidan nuk e ka harruar. Mbi të gjitha nuk e ka falur. Intervistuar nga “El Pais”, nuk e përmend kurrë Materacin, por nuk bën asgjë për ta fshehur ndjenjën e tij ndaj mbrojtësit të... Lexo

Zidan: Kurrë nuk do kërkoj falje

Francë, 1 mars - Pas katër vitesh që kanë kaluar është rikthyer duke folur sërish Zinedin Zidane rreth asaj skene jo të hijshme që ndodhi në finale e... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)