31 Korrik 2021

Sport

Adriano i gatshëm të rikthehet në Evropë

Brazil, 11 mars - Ish-sulmuesi i Interit, Adriano, duket se është i gatshëm të rikthehet për të shkëlqyer sërish në futbollin evropian. Adriano prillin e kaluar e prishi kontratën me Interin dhe u largua në Brazil ku duhej të bënte... Lexo

Chelsea i bën ofertë

Londër, 11 mars - Sipas medieve angleze, Chelsea është gati që t’ia zgjatë kontratë Michael Ballackut, por gjermani duhet të pajtohet me uljen e pagës... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)