31 Korrik 2021

Sport

Higuain do të shitet gjatë verës

Madird, 19 mars - Përkundër faktit se ka shënuar golat më të rëndësishëm për Realin këtë sezon, Gonzalo Higuain mund të shijojë shpejtë ‘sëpatën’ e Florentino Perez, pasi që ky i fundit po shpreson të... Lexo

Milani kërkon Misimovicin

Milano, 19 mars - Sipas raporteve nga Italia, Milani është në kërkim të mesfushorit kreativ të Wolfsburgut, Zvjezdan Misimovic, ndërkohë që Rossonerët... Lexo

EL: Atletico Madrid në çerekfinale

Madrid, 19 mars - Atletico Madridi ka arritur të sigurojë kualifikimin për në çerekfinale të Europa League, pasi barazoi 2-2 si mysafir i Sportingut të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 1 Gusht 2021

- Nën organizimin e Presidentes së Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani mbahet ceremonia e dorëzimit të medaljes post-mortem për Beau Biden më ç'rast me një fjalë rasti do t’iu drejtohet Presidentja Osmani, gjithashtu përmes një video-mesazhi edhe Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden, si dhe me një fjalë rasti ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë Philip S. Kosnett. (Oborri në hyrje të objektit të Kuvendit ora 18:30 - Mediat duhet të jenë të pranishme në Presidencë, ora 17:45)