03 Gusht 2021

Sport

Berbatov drejt Bayernit

Munich, 19 prill - Sulmuesi i Manchester Unitedit, Dimitar Berbatov, është në rrugë të mirë për t’u larguar nga Old Traffordi dhe për të shkuar në Allianz Arena, me ç’rast do të mund ta shpëtonte karrierën e tij. Sipas... Lexo

Reali në kërkim të Tevezit

Madrid, 19 prill - Real Madridi thuhet të ketë shprehur interesimin edhe për sulmuesin e Manchester Cityt, Carlos Tevez, në kohën kur bisedimet për rinovim të... Lexo

Rikthim sensacional i Wiganit

Londër, 19 prill - Wigan Athletic është rikthyer nga disvantazhi prej 2-0, për ta mposhtur Arsenalin me rezultat 3-2, në takimin e javës së 35-të të... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)