03 Gusht 2021

Sport

Manchester City jep 60 milion euro për Torres

Manchester, 23 prill - Manchester City do të përpiqet për të siguruar shërbimet e sulmuesit spanjoll Fernando Torres, shkruan në edicionin e sotëm “Daily Star”. Për këtë qëllim, “Qytetarët” janë të gatshëm... Lexo

Zarate pranë largimit nga Lazio

Romë, 22 prill - Agjenti i Mauro Zarates ka thënë se vëllai dhe klienti i tij është pranë largimit për shkak të trajtimit të keq nga Lazio, duke... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)