03 Gusht 2021

Sport

10 milionë euro për gishtat e Alonsos

Madrid, 28 prill - Sa mund të vlejë gishti i madh i dorës së një personi? Edhe 5 milione kur bëhët fjalë për dy herë kampionin e botës në Formula 1, Fernando Alonso. Banka spanjolle Santander, që është dhe sponsori kryesor i... Lexo

Beckam, rikthehet në fund të vitit

Londër, 28 prill - Mesfushori anglez David Beckam po e vuan në masë të madhe lëndimin e pësuar në mes të muajit mars. Anëtari i Los Angeles Galaxy, I... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)