13 Maj 2021

Sport

Ronaldinho vazhdon marrëveshjen me Milanin

Milano, 14 prill - Ronaldinho ka arritur marrëveshje verbale për të vazhduar marrëveshjen me Milanin deri në vitin 2014, shkruan Gazzetta dello Sport. Milani dëshiron ta mbajë në San Siro, Ronaldinhon, i cili pati një sezon të kënaqshëm,... Lexo

Becekenbaur: Nuk na nevojitet Dzeko

Bayern, 14 prill - Legjenda gjermane, Franz Beckenbauer, ka deklaruar se Bayernit nuk i nevojitet sulmuesi boshnjak i Wolfsburgut, Edin Dzeko, pas spekulimeve të fundit nëpër mediumet... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)