13 Maj 2021

Sport

Liverpooli edhe zyrtarisht në shitje

Londër, 17 prill - Dy pronarët e Liverpoolit, Tom Hicks dhe George Gillett, kanë konfirmuar se klubi anglez është në shitje. “Të kishim nën pronë Klubin Liverpool gjatë tre viteve të kaluara ka qenë një përvojë që... Lexo

Scholes nënshkruan marrëveshje të re

Manchester, 16 prill - Mesfushori i Manchester United, Paul Scholes, iu ka dhënë fund thashethemeve rreth pensionimit, duke nënshkruar marrëveshje të re njëvjeçare... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)