03 Gusht 2021

Sport

Tevez: Nuk më intereson Reali

Manchester, 2 maj - “Nuk më intereson nëse njerëzit flasin për Real Madridin apo ndonjë klub tjetër të madh në Evropë. Jam mësuar me spekulimet dhe nuk do t’i lejoj që të më shpërqëndrojnë. Mendja ime... Lexo

Terry rikthehet kundër Liverpoolit

Londër, 2 maj - Menaxheri i Chelseat, Carlo Ancelotti, thotë se John Terry do të rikthehet në formacionin e parë për ndeshjen vendimtare për titull, atë... Lexo

Van Persie në listën e Barcelonës

Barcelonë, 2 maj - Përkundër spekulimeve të parreshtura për një transferim të Cesc Fabregasit në Barcelona, tani duket se vëmendja e Blaugranëve... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 4 Gusht 2021

- Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere shqyrton Projektligjin për ratifikimin e Amendamentit  të Marrëveshjes të lidhur ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë Hungareze në lidhje me Programin Kornizë për bashkëpunim financiar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203, ora 10:00)

- Komisioni për Ekonomi, Industri, Ndërmarrësi dhe Tregti shqyrton nismën legjislative “Projektligji për kriptovaluta”. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N506, ora 13:00)

- Mbahet ceremonia inaguruese e Qendrës së parë për Arsim në Distanë. (Rr. "Rexhep Mala" nr. 49, Prishtinë, përballë ICK -së, ora 18:30)