13 Maj 2021

Sport

Totti dënohet me 20 mijë euro

Romë, 21 prill - Kapiteni i Romës, Francesco Totti, është dënuar nga Lega Calcio me 20.000 euro për gjestin e tij drejtuar tifozëve të Lazios pas derbit kryeqytetas.Gjesti i Tottit edhe pse i drejtuar kah tifozët e Romës, ishte i menduar për... Lexo

Ronaldinho shumë pranë Cityt

Milano, 21 prill - Ronaldinho është duke e shqyrtuar mundësinë për të kaluar te skuadra angleze Manchester City, pasi që Milani ende është duke hezituar... Lexo

Operohet Torres, Spanja në ankth

Madrid, 21 prill - Sulmuesi i Liverpulit dhe Spanjës, Fernando Torres, do të jetë gjashtë javë jashtë fushave, pasi i është nënshtruar operacionit në... Lexo

Kalendari

Ngjarjet e datës 13 Maj 2021

- Me rastin e shënimit të 40 vjetorit të rënies së heronjve, Nebih e Tahir Meha, Komuna e Skenderajt organizon ceremoninë e zbulumit të busteve të heronjve: Emin Latit, Nebih, Tahir e Beqir Meha. (Oborri i Kullës "Tahir Meha' në Prekaz, ora 15:00)

- Presidentja e Republikës së Kosovës, dr. Vjosa Osmani - Sadriu pret Presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor. (Kabineti i Presidentes, ora 16:00 - Mediat e interesuara për përcjelljen e takimit dhe të konferencës duhet të jenë të pranishme në Presidencë në orën 15:20)